HGH.com.pl

Hormon wzrostu w suplementach

Teoretycznie ludzki organizm samodzielnie powinien wytwarzać tyle hormonu wzrostu, ile jest mu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania na co dzień. W praktyce, o ile nie jesteśmy na coś chorzy, nie zaniedbujemy diety i tzw. higieny życia, faktycznie tak się dzieje. Ale do czasu tzn. do mniej więcej do trzydziestego roku życia, kiedy to, z racji starzenia się, produkcja hormonu wzrostu zaczyna systematycznie spadać. Produkcja ta spada tak czy inaczej, ale kilka ww. czynników nałożonych na siebie sprawia, że nasz hormonalny potencjał staje się niższy od optymalnego dla danego wieku. Czy możemy coś z tym zrobić? Owszem. Możemy, ale nikomu raczej nie zalecamy uzupełniania poziomu hormonu wzrostu syntetycznymi hormonami (nielegalnymi lub dostępnymi jedynie na receptę), większości z nas wystarczą suplementy. Są to takie preparaty, które zawierają substancje niezbędne do wytworzenia hormonu wzrostu przez nasz własny organizm. Substancje te, dodatkowo, mogą stymulować gruczoły do intensywniejszej pracy, pobudzając pulsacyjne wydzielanie hormonu.

Kiedy warto po nie sięgnąć?

Suplementy tego typu szczególnie doceniają kulturyści, którzy chcąc pobudzić organizm do znacznie intensywniejszej pracy i intensywniejszego wzrostu, chętnie stosują również środki stymulujące wytwarzanie HGH. Badania dowodzą, że suplementy te mają doskonałe działanie odmładzające, czy też mówiąc inaczej – rewitalizujące ludzki organizm. Suplementacja hormonem wzrostu (preparatami wpływającymi na jego produkcję) poprawia gęstość i jędrność skóry, gęstość kości i jakość mięśni. HGH przyda się osobom z obniżoną odpornością i osobom odchudzającym się. Innymi słowy, stosując go, można odnieść sporo korzyści i to na wielu polach. Warto jedynie zadbać o to, by suplementów używać rozsądnie. Suplementy typu Isotropin Rejuvenation czy Isotropin HGH-R zawierają tyle substancji aktywnych, że maksimum określone przez producentów (odpowiednio 3 saszetki bądź 2 kapsułki) jest dawką wystarczającą przeciętnemu użytkownikowi.

Naturalny skład, ale...

Skąd to zastrzeżenie? Głównie stąd, że zawarte w suplementach aminokwasy, witaminy, minerały czy ekstrakty z roślin, są skoncentrowane i faktycznie oddziałują nie tylko na gruczoły (z najważniejszą w tym przypadku przysadką włącznie), ale i na cały organizm – pośrednio lub bezpośrednio. Rozsądne dawkowanie jest więc niezbędne dla zachowania pełni równowagi i osiągnięcia optymalnych i zadowalających efektów.

Z uwagi na skład i działanie, polecamy szczególnie Isotropin Rejuvenation i produkty z czołowych miejsc rankingu prezentowanego na stronie głównej serwisu.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Isotropin Rejuvenation 374,00 zł saszetki VitaLab.pl 5/5
2. Isotropin HGH-R 159,00 zł kapsułki VitaLab.pl 4/5
3. Secratropin HGH 109,95 USD kapsułki Esupplements.com 3/5
4. HGH Advanced 44,95 EUR kapsułki Slimming.com 3/5
5. GenF20 Plus 76,99 USD tabletki plus spray GenF20.com 2/5